امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چطور هر روز درس بخونیم و خسته نشیم ؟

چطور هر روز درس بخونیم و خسته نشیم ؟

1️⃣روتین روزانه را در آغوش بگیرید :

◀️با یک روتین روزانه خوش ساخت که زمینه را برای مطالعه منظم فراهم می کند و از اهمال کاری جلوگیری می کند، وارد مسیر مطالعه شوید!

2️⃣ترفند 10 دقیقه ای :

◀️احساس بی انگیزگی می کنید؟ خود را به چالش بکشید . فقط 10 دقیقه مطالعه کنید . تعجب خواهید کرد که چقدر این 10 دقیقه به یک پارت طولانی یادگیری متمرکز تبدیل می شود . سخت ترین قسمت شروع است!

3️⃣برنامه مطالعه خود را بسازید :

◀️اهداف روشنی تعیین کنید و دقیقا بدانید که چه چیزی باید انجام شود . یک برنامهِ به خوبی تعریف شده شما را متمرکز نگه می دارد، کارایی را افزایش می دهد و به شما کمک می کند تا وظایف را با دقت انجام دهید .

4️⃣موارد ضروری مطالعه خود را دستی نگه دارید :

◀️با در دسترس قرار دادن تمام مواد مطالعه خود ، حواس پرتی را به حداقل برسانید . دیگر هیچ وقفه ای برای جستجوی خودکار یا ورق زدن صفحات بی پایان وجود ندارد . در منطقه بمان!
خلاف قوانین؟! تکراری؟! بی کیفیت؟! اسپمزا؟! اسپم؟!کم محتوا؟!
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ویلای دو خوابه و ارزان قیمت در نزدیکی دریا در شهر رامسر (:
پاسخ
 سپاس شده توسط امیر2
آگهی
اوم، میتونه مفید باشه ولی دوران درس خوندن من این چیزا برام مفید نبود
مهمترین چیزی که به من کمک کرد تا درسمو خیلی راحت تموم کنم و حتی از یه جایی ببعد علاقمند بشم به درس خوندن، به حدی که برم کتاب های مطالعه آزاد رشته تحصیلیمو بخرم و تو زمان تفریحمم بخونمشون این بود که بین من و درسی که میخوندم علاقه ایجاد شد
این علاقه خیلی کم پیش میاد که بوجود بیاد چون معمولا درس هایی توی چارت تحصیلیمون هست که واقعا هیچ علاقه ای بهش نداریم، ولی طبق تجربه من، وقتی علاقه خودت و چیزی که ازش لذت میبری رو پیدا کنی و شروع کنی به درس خوندن، یواش یواش لم درس خوندن خودت دستت میاد و متوجه میشی بهترین پرفورمنس رو با چجوری درس خوندن میتونی بدست بیاری

برای من اینجوریه که میتونم از حرفی که یکی جلوم راجب یک موضوع فوق العاده حوصله سر بر زده و از اون اتفاق پونزده سال میگذره برات رفرنس بیارم، ولی یه پاراگراف رو سه ساعت بنشینم پاش و با صدای بلند بخونمیاد نگیرمش و نتونم اگه دربارش سوالی ازم پرسیده میشه جواب بدم (حفظیات فوقالعاده ضعیف)
از طرفی معمولا کسایی که حفظیاتشون خوبه توی دبیرستان انسانی میخونن و بقیه اینجوری ان که ریاضیشون خوبه، من ریاضیمم افتضاح بود و جالبه بدونید الان که کارشناسی یک رشته خیلی سخت از فیزیک رو دارم (نپرسید راحت نیستم که بخوام رشته تحصیلیمو بگم) هنوز با ریاضی خصومت شخصی دارم  Big Grin ، اصلا ریاضی تو کت من نمیره ولی تا دلت بخواد فیزیکم برعکس ریاضیمه...

حالا من بخوام توصیه کنم که خودم چجوری تونستم راحت پاس کنم درس هام رو توصیه هام ایناس:
ریاضی دبیرستان که واقعا هیچی نداره اگه ریاضی دبیرستان میخونید نه مشتقات و انتگرال و نه خیلی معادلات رو ندارید طبق چیزی که توی کتاباتون دیدم، فقط با یکبار رو خونی و سه تا دونه حل تمرین از سخت ترین مسئله هاتون هم میتونید برید توی امتحان نهایی به بهترین نتیجه برسید، فقط همیشه داده های مسئله رو جدا توی قسمت جواب بنویسید با علامت اختصاریش، این علامت اختصاری ها رو هم یبار رو خونی کنید اگه چشمتون بیوفته بهش یادتون میمونه چی بوده، داده های مسئله رو با علامت اختصاری هاش بنویسید، چیزی هم که توی جواب از شما میخوان با علامت اختصاریش بنویسید و جلوش علامت سوال بذارید. حتی اگه جواب از شما وزن میخواد و توی ریاضی مثل فیزیک علامت اختصاری مهمی نداره شما همون واحد و علامت اختصاری ای که بنظرتون مهم نیست رو هم بنویسید، برای مثال بنویسید Kg یا بنویسید g بسته به چیزی که ازتون میخوان، بقیش خود به خود از اون سه بار حل تمرین یواش یواش میاد توی ذهنتون
اگه هم نگران این هستید که رشته مورد علاقتون توی دانشگاه ریاضی داره و شما فکر میکنید از پسش برنمیاید باید بهتون بگم من نمونه مثال زنده شخصی هستم که هیچی از ریاضی بارم نیست و کارشناسی فیزیک مدرن و کوانتوم گرفته اصلا نگران دانشگاهتون نباشید، دانشگاه توی همه امتحانات میتونید با خودتون ماشین حساب مهندسی ببرید (اگه میخواید بخرید و پولتون میرسه ترجیحا یدونه کاسیو انتگرال گیر بگیرید)

اگه رشتتون تجربیه که باید بگم پاااااااااااااره اید  25r30
شوخی میکنم، توی تجربی که تلفیقی از ریاضی و انسانیه باید اون درسی که خیلی بهش علاقه دارید رو پیدا کنید و شروع کنید به روزنامه وار خوندن، چنتا ورق ببرید اندازه جیب کوچولوی کنار شلوار لی، یه خودکار باریک زیر پنج دهم هم بردارید، شروع کنید همینجوری که دارید روزنامه وار میخونید با خط خییییلیییی ریز که با چشم به زور دیده میشه شروع کنید از قسمت های مهمش توی اون ورق هایی که بریدید تقلب بنویسید، حتی اگه اینقدر مطلب زیاده که فقط یه سوال ممکنه پشت و روی یدونه ورق رو پر بکنه باز هم بنویسید، بعد که کتاب رو خوندید و تقلب هاتون رو نوشتید الان با یه تیر دو نشون زدید، هم جاهایی که تمرکز داشتید رو در حین تقلب نوشتن یک دور از روش خوندید و هم چندتا برگه تقلب دارید که با استفاده از اونا میتونید توی امتحان یه نمره نسبتا خوب بگیرید، حالا که تقلب نوشتنتون تموم شد، یه نمونه سوال امتحانی بذارید جلوتون و شروع کنید به حل کردن، از پشت مانیتور هم بدرد نمیخوره، روی کاغذ قشنگ امتحان بگیرید از خودتون، به هر سوالی که رسیدید که بلد نبودید بشینید کلی فکر کنید و اگه باز هم چیزی یادتون نیومد از برگه تقلب هاتون کمک بگیرید. اینقدر تقلب کنید تا هم بفهمید بر اساس نمونه سوال امتحانی هایی که با تقلب نوشتید چقدرش توی تقلب هاتون نبوده و اونها رو هم دوباره توی برگه بنویسید و به تقلب هاتون اضافه کنید و وقتی حس کردید دیگه نسبتا با تقلب هایی که نوشتید میتونید امتحانتونو پاس کنید شروع کنید هرچقدر زمان به امتحانتون مونده نمونه سوال امتحانی حل کنید و از تقلب هاتون کمک بگیرید برای حل کردنشون
روز امتحان که رسید میتونید با اعتماد به نفس کامل تقلب هایی که نوشتید رو قبل از ورود به جلسه امتحان بندازید دور، بهتون قول میدم حداقل هشتاد نود درصد تقلب هایی که نوشتید دیگه توی ذهنتون ثبت شده و لازم نیست با خودتون ببرید سر جلسه امتحان، به همین راحتی بدون خلاصه نویسی ک هزار ساعت فشار اوردن به خودتون میتونید از یه امتحان نمره خیلی خوب بگیرید، این فقط توی دبیرستان نیستش که بدردتون میخوره، توی خیلی از دروس دانشگاه که نامربوط به رشتتونه ولی توی چارتتون هست هم میتونید از این روش درس خوندن استفاده کنید

اگه هم رشتتون انسانیه که ببینید به کدوم درس بیشتر از بقیه درس ها علاقه دارید، مثلا من یادمه خیلی ادبیات دوست داشتم و یکی از دوستام یادمه خیلی تاریخ دوست داشت، درسی که دوست دارید رو کتابش رو بردارید و شروع کنید به خوندن اون جاهایی از کتاب که دوست دارید، کم کم شروع کنید یک فصل قبل تر و یک فصل بعد تر کتاب رو هم بخونید ببینید چقدر میتونید به اون فصلی که بهش علاقه دارید مربوطش کنید؟ مثلا تاریخ معمولا خودش خط زمانی داره یا ادبیات هم معمولا همینطوره، عربی برای مثال یک سری لغات داره که برای خوندنش باید فصل های دیگه رو هم بخونید و جامعه شناسی میتونه تو ذهنتون داستان طور باشه، همینجوری شروع به خوندن کنید، دذروس انسانی وقت گیر هستن، یک هته فقط مورد علاقه خودتونو بخونید تا کم کم با پوزیشن راحت کتاب خوندن بدن خودتون آآشنا بشید، با کتاب خوندن انس بگیرید و ذهنتون خودش رو مرتب کنه، بعد که یکم با کتاب خوندن خو گرفتید از روشی که برای بچهای تجربی اون بالا گفتم استفاده کنید تا نکات مهم، تاریخ های مهم و این چیز های رو توی تقلب هاتون داشته باشید و بعد دقیقا مثل چیزی که راجب بچهای تجربی گفتم با همون تقلب ها از خودتون امتحان بگیرید

اینا تجربه من از درس خوندن بود و قطعا برای هر کس این تجربه متفاوته، امیدوارم براتون مفید بوده باشه Heart

(این اکانت ساخته ی زمان کودکی بنده هست و فقط جهت مرور خاطرات امضا و بایو و آواتار عوض نشده پس لطفا قضاوت نکنید♥)

خداوند زمین را آفرید و گفت :
به به چه زیباست سپس مرد را آفرید و گفت : جانمی این دیگه آخرشه
و بعد هم زن را آفرید و با کمی اخم گفت : اشکالی نداره آرایش میکنه 
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  ✅ چطور گواهی عدم سوء‌پیشینه برای تایید گزینش را آنلاین بگیریم؟
  چطور قرابت رو بخونیم؟
  صبح درس بخونیم بهتره یا شب ؟!
  موقع درس خوندن خسته میشی؟
  روز قبل کنکور درس بخونیم یا نه؟
  چرا باید پایه دوازدهم رو با دروس پایه بخونیم؟!
  چطور از کارنامه آزمون استفاده کنیم؟
  تا حالا شده بگی خسته شدم از درس و مشق؟
  چطور رتبه برتر شویم؟
  واسه کنکور تستی بخونیم یا تشریحی ؟

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان