انجمن های تخصصی  فلش خور
سبک بازی مورد علاقه شما چیست ؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های تخصصی فلش خور (http://www.flashkhor.com/forum)
+-- انجمن: بازی های رایانه ای (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: تبادل نظر و رفع اشکال بازی ها (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=6)
+--- موضوع: سبک بازی مورد علاقه شما چیست ؟ (/showthread.php?tid=241366)

صفحه‌ها: 1 2 3

سبک بازی مورد علاقه شما چیست ؟ - Mason - 17-08-2015

سلام خدمت کاربران گرامی

یک نظرسنجی گذاشتیم برای اینکه مشخص بشه کدام یک از سبک بازی ها طرفدار بیشتری داره و همچنین شما بازی هاتون رو بر اساس اون میخرید .
میشه گفت سبک بازی مهم ترین اصول در یک بازی هست و بر روی داستان ، گیم پلی و .. تاثیر زیادی میگذارد . علاوه بر عناصر بازی که مشخص میکند بازی تا چه حدی خوب است ، سبک آن نیز مهم است . هر سبک علاقه مندان خاص خودش را دارد و این به سلیقه گیمر بستگی دارد که به چه سبکی علاقه داشته باشد .

توضیحات مختصری که مورد نیاز است در هر سبک توضیح داده شده است . همچنین ممکن هست که شما به یک شاخه اصلی از سبک علاقه نداشته باشید و به زیر شاخه آن علاقه بیشتری داشته باشید برای همین تا جایی که میدانستم انواع سبک ها را قرار دادم و سبک ها فقط به همین تعداد محدود نمی شوند.

انواع سبک بازی عبارتند از :

Open world : نوعی از سبک بازی های ویدئویی که گیمر میتواند آزادانه به مناطق مختلف دنیای مجازی بگردد و آزادی کامل به بازیکن داده شده است .

Action : First Person shooter , [b]Third Person Shooter[/b]

Beat'em up , Hack and slash : این سبک زیر شاخه ای از سبک اکشن میباشد که در آن ، مبارزه ها به صورت تن به تن و یا با سلاح های سرد است که در آن با تعداد زیادی دشمن مبارزه میکنید .

Fighting Games : این سبک شامل مبارزه های تن به تن است که به صورت چند راندی یا زمانی می باشد که ورزش های رزمی و همچنین نیروهای مختلف مخصوص هر کاراکتر در ان استفاده میشود .

Action-Adventure : این سبک از بازی به این صورت میباشد که علاوه بر صحنه های جنگ و اکشن ، شما باید به حل معماها و اتفاقاتی که در طول بازی می افتد بپردازید و یه چالش دوست داشتنی را تجربه کنید !

Adventure : این سبک گیمر را به میدان فکر و حل معماهای سخت داستان بازی میراند و دارای خشونت و صحنه های هیجانی کمتری نسبت به سبک های اکشن میباشد

Car Combat : مسابقه و نابودی اتومبیل های رقیب و ..

Life simulation : به سبک زندگی انسان ها ، حیوانات و .. میپردازد و سبکی است که زندگی اجتماعی و اتفاقات طبیعی را به گیمر نشان میدهد و از خشونت بهره مند نمیباشد .

Construction and management simulation : این سبک که نوعی سبک استراتژی نیز میباشد به شهرسازی مربوط میباشد و شما میتوانید شهر خود را گسترش دهید .

Strategy :
در این سبک از بازی ها نیز فرماندهی یک شهر ، یا سرباز یا گروه به شما داده میشود و شما از بالا بر روی همه اتفاقات تسلط دارید و میتوانید ساختمان ها را افزایش ، یک شهر را گسترش ، سربازها را پیشرفته و ابزارهای جنگی بخرید و به تجارت نیز بپدازید . همچنین با کشور ها یا گروه های دیگر نیز جنگ کنید . در این بازی ها میتوان از وضعیت دشمن نیز مطلع شد .

RBS : سبک استراتژیکی که شما در آن باتوجه به اهداف خود وظیفه دارید نیرو ها و امکانات خود را به کار بگیرید. تفاوت این نوع سبک با سبک دیگر(RTS) بازی های استراتژیک در این است که بازی به صورت همزمان نیست. یعنی کاربران نوبت به نوبت و یا بعد از واحد زمانی مشخصی امکان تصمیم گیری دارند

RTS : سبک استراتژیکی . تفاوت این سبک با سبک RBS در همزمان بودن آن است. ینی کاربران به صورت همزمان مشغول انجام بازی هستند و واحد زمانی و یا نوبت در آن به عنوان مانعی بین تصمیم گیری بازیکنان مد نظر نیست.

Role-playing game : این سبک از بازی از تخیل بسیار زیادی بهره مند میباشد و موجودات تخیلی و جادو و .. در آن وجود دارد و داستان و محیط این سبک از بازی ها بر پایه تخیل طراحی شده اند .

Online Games : در این سبک ، بازیها به صورت انلاین قابل بازی هستند و هوش مصنوعی دشمنان به خوبی طراحی شده است .

Vehicle simulation و Flight Simulation : این سبک از بازی ها بر روی اهداف اموزشی تمرکز دارند و بعد اجتماعی و خشونت ندارند و شبیه سازی شده هستند و از گرافیک بالایی برخوردارند .

Puzzle: این نام برای همه اشناست . این سبک از بازی ها شامل پازل و مارپله و .. بازی های فکری میشوند و بر اساس تفکر و تمرکز بنا شده اند.

Platformers : سبک بازی های قدیمی که در جهان دو بعدی به ماجراجویی و پیدا کردن هدف خود میپدازید .

Sport : این سبک ، شامل بازی های ورزشی نظیر فوتبال ، والیبال ، تنیس ، بسکتبال و .. میشود .

Rhythm / Music : در این بازی نیاز به عکس العمل سریع است و باید دکمه ای را به موقع فشار دهید یا بر اساس راهنمای بازی به نواختن یک ساز بپردازید .

+ سبک ترسناک زیرشاخه ی چند سبک Adventure ، Action-Adventure ، Action، First & Third Person shooter و .. میباشد .

برای اطلاع بیشتر از هر کدام از سبک های ذکر شده و بازی های مرتبط با هر سبک ، به این دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لینک مراجعه کنید .

RE: سبک بازی مـورد عـلاقه شما کدام است ؟ - FARID.SHOMPET - 18-08-2015

از سن 6 سالگی مشغول بازی های استراتژیک هستم. اولین بازی رایانه ای که بازی کردم بازی زیبای Red Alert 2 بود. از اون زمان تا به حال عاشق بازی های استراتژیک هستم و سبک های دیگه خیلی خیلی کم بازی میکنم. 
یادمه صرفا برای انجام همین بازی که اسم بردم از خانواده خواستم که برام رایانه تهیه کنند.  Big Grin

RE: سبک بازی مـورد عـلاقه شما کدام است ؟ - τοxικ - 19-08-2015

بیشتر سبک اکشن بازی میکنم!البته بازی های اکشن آنلاین!
ولی بعد از سبک ها بیشتر open world و crafting بازی میکنم!

RE: سبک بازی مـورد عـلاقه شما کدام است ؟ - Apathetic - 21-08-2015

زیاد جدیدا بازی نمیکنم بچه بودم بیشتر بازی میکردم ..
از بچگی سبک اکشن و ماجراجویی رو بازی میکردم . اولین بازی ای که کردم بازگشت به قلعه ی ولفنشتاین " بود ..
بعد کم کم سبک های استراژیک رو انتخاب کردم . همه ی نسخه های بازی جنگ های صلیبی رو بازی کردم ..
از سبک اسپورت هم خوشم میاد و طرفدار فیفا و پس هستم .
البته سبک اکشن رو ترجیح میدم به بقیه چون جذاب تره و طرفدارای بیشتری هم داره !

RE: سبک بازی مـورد عـلاقه شما کدام است ؟ - !...@dors - 21-08-2015

بیشتر از سبک های اسپورت خوشم میاد!

RE: سبک بازی مـورد عـلاقه شما کدام است ؟ - Δ.н.ο.υ.я.Δ - 21-08-2015

Fighting Games 
Beat'em up , Hack and slash 

Car Combat 

خوراک خودمن .. البته تخیلی و ماجرایی هم بازی میکنم ولی این سه دسته رو بیشتر دوس دارم 
سبکsport  هم فقط فیفا دوس دارم بسکتبال و والیبال و اینا مزخرفن!
open world هم جی تی ای خوبه!

RE: سبک بازی مـورد عـلاقه شما کدام است ؟ - MeiChiLu - 26-08-2015

استراتژی و Hک کردنی

RE: سبک بازی مـورد عـلاقه شما کدام است ؟ - miladfd - 26-08-2015

اسپورت....

RE: سبک بازی مـورد عـلاقه شما کدام است ؟ - Mahdi.smp - 31-08-2015

ورزشی 

RE: سبک بازی مـورد عـلاقه شما کدام است ؟ - ~ aylin ~ - 01-09-2015

Active and sport